ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Останаа четирите сили: Спектакуларната најава на Ф4 од Евролигата

(ВИДЕО) Останаа четирите сили: Спектакуларната најава на Ф4 од Евролигата

сподели

Остануваат уште три дена до завршниот турнир од елитното кошаркарско натпреварување, а веќе се загрева атмосферата и кај љубителите на овој спорт.

Дополнително придонесе Евролига со видео-најавата на она што ќе се случува од 17-ти до 19-ти мај во Виторија.

Учествуваат две турски (Анадолу Ефес и Фенербахче) и по една шпанска (Реал) и руска (ЦСКА) екипа.