ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Нема крај на проблемите на Работнички – се повреди и Караџовски!

(ВИДЕО) Нема крај на проблемите на Работнички – се повреди и Караџовски!

сподели

Само една минута помина од вториот натпревар од финалната серија во македонскиот плеј-оф, а шампионот остана без уште еден важен играч.

На првиот натпревар се повреди Димитар Мираковски, а сега „жртва“ беше Димитар Караџовски кој го свитка скочниот зглоб на левата нога.

Работнички сега е со само седум играчи кои можат да одиграат на високо ниво, наспроти МЗТ Скопје кој има две цели, исклучително квалитетни постави.