ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) На Кари не му треба Дјурант, сам ги запали мрежичките

(ВИДЕО) На Кари не му треба Дјурант, сам ги запали мрежичките

сподели

Двојниот МВП постигна вкупно 33 поени, од кои 26 во втората четвртина, за триумф на Голден Стејт против Чикаго (143:94).

Кевин Дјурант паузираше втор пат во три натпревари поради проблеми со истегнување на левиот скочен зглоб, а Дрејмонд Грин беше поштеден од тренерот Стив Кер.

Ова е победа за Вориорс со најголема разлика (+49) во меѓусебните соочувања, претходната највисока победа е (+35) од 19-ти јануари 1973 (115:80).