ПОЧЕТНА Други првенства ВИДЕО: Како Америка остана непоразена, на континенталниот собир во западната хемисфера

ВИДЕО: Како Америка остана непоразена, на континенталниот собир во западната хемисфера

сподели
FIBA

Американците го освоија златото, Аргентина среброто, Мексиканците беа подобри од Девствените острови во борбата за бронзениот медал. Еве ја скратената верзија на највозбудливите моменти од овие два дуела:

Ова се највозбудливите 5 моменти: