ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Навивачите полуделе, еден во Денвер му се „пушти“ на Вестбрук

(ВИДЕО) Навивачите полуделе, еден во Денвер му се „пушти“ на Вестбрук

сподели

Денвер Нагетс го победи тимот на Оклахома Сити Тандер со 127:124 во драматичен натпревар, но тој остана во сенка на инцидентот што се случи по завршувањето.

Откако стана јасно дека Нагетс ќе победат, еден од навивачите во првите редови влезе во теренот и буквално му се внесе во лице на Расел Вестбрук, „ситејќи“ му се за поразот.

Ѕвездата на Оклахома само луто го оттурна, а ситуацијата мораше да ја смирува обезбедувањето и соиграчот на Вестбрук, Стивен Адамс.