ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Навивачите им грмнаа на кошаркарите: Вие не сте МЗТ!

(ВИДЕО) Навивачите им грмнаа на кошаркарите: Вие не сте МЗТ!

сподели
фото: MZT Skopje Aerodrom - Dragan Mitreski

Голем дел од навивачите на МЗТ си заминаа посрамени од “Јане Сандански” по натпреварот против Олимпија.

Шампионот доживеа тежок пораз, а во второто полувреме постигна само 16 поени.

Тоа толку ги изнервира најзагреаните фанови што на кошаркарите почнаа да им скандираат: “Вие не сте МЗТ”.