ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Мишковиќ падна и загуби здив

(ВИДЕО) Мишковиќ падна и загуби здив

сподели

Најновото засилување на Гостивар доби непријатен удар со лакт во абдоменот и легна на подот во салата Чаир, по што мораше да интервенира физиото на гостите, Виктор Ѓорѓески.

По кратко време поминато на клупата, Немања Мишковиќ се врати во игра затоа што му е неопходен на тренерот Марјан Србиновски.

Шкупи сериозно се заканува дека ќе се одигра неизвесен натпревар до крајот, во ова 15-то коло.

Домашните водеа на полувремето 47:41, на 5 минути до крајот на мечот Гостивар води со 72:75.