ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) „Фамилијата“ со МЗТ под Кале

(ВИДЕО) „Фамилијата“ со МЗТ под Кале

сподели
dav

Ретки се натпреварите во македонската кошарка на кои има гостински навивачи организирани во една група.

Дуелот меѓу Вардар и МЗТ Скопје е исклучок бидејќи од средината на првата четвртина во салата под Кале се Фемили Аеродром.

Нивниот тим не тргна најдобро, во моментот кога тие дојдоа домаќинот водеше со 23:19.

Најубаво од се е што малата сала во СРЦ Кале е исполнета до последното место.