ПОЧЕТНА Евролига ВИДЕО: Мајк Џејмс е последниот ладнокрвен убиец!!!

ВИДЕО: Мајк Џејмс е последниот ладнокрвен убиец!!!

сподели
euroleague.net

Евролига памети многу играчи кои што се меч-винери, но најистакнат од нив и најактуелен во моментов, е американскиот интернационалец кој што настапува за Олимпија Милано.

На мечот со Анадолу Ефес, тој изведе шут меѓу двајца противнички играчи, по загубена топка која што успеа да ја врати во посед и на секунда до крајот да го нокаутира противникот.

Да биде овој потег позначаен, ќе споемнеме и дека тоа беше само втора тројка за Џејмс во 10-тиот обид од позициите зад линијата за три поени, што е дополнителен доказ за неговата присебност во битните моменти.

Одамна немаме видено ваков потег од Серхио Љуљ, Чачо Родригез, Нандо Де Коло, Алексеј Швед и останатите. Трансферот на Џејмс од Панатинаикос, е џек-пот за италијанската екипа.