ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Лудница во Сараево – ечи соблекувалната од македонските херои

(ВИДЕО) Лудница во Сараево – ечи соблекувалната од македонските херои

сподели

Кадетската репрезентација на Македонија, конечно, ни приреди задоволство какво што очекувавме долги години.

Младите кошаркари ќе се борат за медал на Европското првенство Б-дивизија во Сараево.

По победата, нашите кадети знаеја да прослават, прво на теренот, потоа и во соблекувалната.

Грмеа и навивачки песни, можеме само да посакаме еуфоријата да продолжи и по полуфиналниот натпревар.