ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Лонѕо Бол пролеа крв, но Лејкерс сепак загубија од шампионот

(ВИДЕО) Лонѕо Бол пролеа крв, но Лејкерс сепак загубија од шампионот

сподели

Во борба за една топка, дебитантот на најгламузорната НБА франшиза удри со главата во паркетот, по што потече крв од неговата аркада.

За негова среќа, повредата не е сериозна и тој ќе може да продлжи со настапите во дресот на тимот од ЛА: