ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Леброн премоќен за 76-ерс, Богдановиќ го закопа шампионот

(ВИДЕО) Леброн премоќен за 76-ерс, Богдановиќ го закопа шампионот

сподели

Џејмс постигна 30 поени, со 13 скока и 6 асистенции, во триумфот над Филаделфија (91:113) што е осма редоследна победа за Кливленд. Двејн Вејд постигна 15 поени, Џеф Грин додаде 14 со 10 скока.

Богдан Богдановиќ го погоди последниот шут од игра и потоа уште две слободни на натпреварот меѓу Сакраменто и Голден Стејт, за победа на Кингс (110:106) против ослабените Вориорс во чии што редови ги немаше Кари и Дјурант, кои што се повредени и се одмораат.