ПОЧЕТНА Евролига (ВИДЕО) Клајбурн им ја закова в лице на двајцата играчи на Фенер

(ВИДЕО) Клајбурн им ја закова в лице на двајцата играчи на Фенер

сподели
фото: CSKA Moscow

Американскиот кошаркар имаше уште една импресивна претстава, на домашен терен, постигнувајќи 16 поени, со што беше најдобриот стрелец кај домаќинот, во победата против турскиот претставник и актуелен лидер во елитната лига.

https://twitter.com/EuroLeague/status/1108788014807957505

Клајбурн имаше и 8 скока, со што беше најдобриот скокач на мечот. Најдобар играч на натпреварот, сепак беше Никола Калиниќ со поен повеќе и скок помалку од домаќинот, со 2 бода повисока конечна валоризација – 23.