ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Како Шкупи изедначи, па потоа поведе против Гостивар?

(ВИДЕО) Како Шкупи изедначи, па потоа поведе против Гостивар?

сподели
Клупата на Шкупи

Екипата на Шкупи игра мотивирано против фаворитот Гостивар, во 15-то коло од домашното првенство.

На полувремето е 47:41 за домашните што е најава за нови возбудливи 20 минути во салата во Чаир.

Шкупи го корегира шутот во вториот период и благодарение на Виктор Серафимовски кој што има 11 поени, а дојде токму од Гостивар, има предност на полувремето.

Се освен победа на гостиварци, ќе биде еднакво на сензација на оваа средба.