ПОЧЕТНА Куп на РМ (ВИДЕО) Како Вардар дотекоа: „Црвено-црните“ девојки знаат како да прослават

(ВИДЕО) Како Вардар дотекоа: „Црвено-црните“ девојки знаат како да прослават

сподели
фото: ФБ профил на Ирена Ристиќ

Женската секција на Кошаркарскиот клуб Вардар трета година по ред е без конкуренција во Купот на Македонија и трет пат по ред го победува шампионот Бадел.

Предводени од МВП на финалето Славица Наков и тренерот Жаклина Стојановска, „црвено-црните“ девојки на убедлив начин стигнаа до пехарот, а во соблекувалната го прославија големиот успех.

Грмеше од македонски музички хитови, на Вардар веќе му прејде во навика да слави пехари во Купот.