ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Имало лек: Елфрид Пејтон го уништи Расел Вестбрук

(ВИДЕО) Имало лек: Елфрид Пејтон го уништи Расел Вестбрук

сподели

Играчот на Орландо прво му ги скрши зглобовите на соперникот од Оклахома со еден луциден крос-овер, а потоа и му украде топка директно од рацете, во победата на Меџик против Тандер. Двата момента се случија во неколку секунди: