ПОЧЕТНА Куп на РМ (ВИДЕО) ЕФРЕМОВСКИ: Нека дојде сега МЗТ!

(ВИДЕО) ЕФРЕМОВСКИ: Нека дојде сега МЗТ!

сподели
фото: Ристе Стамаџиев / Мартин Димов

Шутерот на Работнички не ја криеше желбата за противникот што го посакува во финалето на македонскиот кошаркарски Куп, што годинава, исто како и минатата, се игра во Кавадарци.

Нашата најтрофејна екипа во полуфиналето го победи Куманово (77:68) и го чека подобриот тим од мечот меѓу Блокотехна од Гевгелија и МЗТ Скопје Аеродром.

Еве ја изјавата на Виктор Ефремовски: