ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Епскиот ноември на Џејмс Харден

(ВИДЕО) Епскиот ноември на Џејмс Харден

сподели

Брадата си е брада. Скроен вонсериски, наместен неконвенционално, гладен за победа, желен за титула. Никој не може да го сопре. Му недостасува малку поддршка, на патот кон вечноста.

Освои прстен или не, Џејмс Харден ќе остане запаметен како еден од најдобрите и најуникатните НБА играчи. Во ноември имаше неверојатни партии, со просек 34 поени и 10 асистенции, а Хјустон регистрира 12 победи и 1 пораз.

Издвојуваме дел од незаборавните натпревари што ги одигра: