ПОЧЕТНА Куп на РМ (ВИДЕО) Градски парк гори – стигнаа хероите!

(ВИДЕО) Градски парк гори – стигнаа хероите!

сподели
МКФ

Мал број навивачи на Работнички беа присутни на финалниот натпревар од Купот на Македонија против Блокотехна.

Заедно со кошаркарите го прославија десеттиот трофеј во ова натпреварување, но потоа им приредија пречек во нивниот дом во Градски парк.

Кошаркарите на Работнички пристигнаа во Скопје и заедно со своите навивачи ја почнаа прославата по новиот голем успех.