ПОЧЕТНА Некатегоризирана (ВИДЕО) Бубе и Шишко – лани летаа „цепелини“, сега еден против друг

(ВИДЕО) Бубе и Шишко – лани летаа „цепелини“, сега еден против друг

сподели

Екипата на Приморска е трет противник на МЗТ Скопје оваа сезона во АБА 2 лигата.

Македонскиот репрезентативец Љубомир Младеновски минатата сезона играше во словенечкото првенство и добро ги познава квалитетите на овој ривал.

Особено му е познат плејмејкерот на противничкиот состав Жан-Марк Шишко со кого минатата сезона заедно играше во Илирија.

Токму 21-годишниот кошаркар беше потенциран од Младеновски како главна опасност по нашиот кош, заедно со Јагодиќ-Куриџа. Лани Младеновски и Шишко соработуваа фантастично, тоа најдобро може да се види од компилацијата на заеднички акции во дррсот на Илирија.