ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Бостон им се враќа на победите

(ВИДЕО) Бостон им се враќа на победите

сподели

Еден меч откако беше прекината нивната триумфална серија (16), Селтикс повторно се екипа што не простува.

Кајри Ирвинг постигна 30 поени, со 4 скока и 3 асистенции, во триумфот против Орландо (118:103).