ПОЧЕТНА Најнови видеа (ВИДЕО) Богдан Богдановиќ почна да ги гори мрежичките и во НБА лигата

(ВИДЕО) Богдан Богдановиќ почна да ги гори мрежичките и во НБА лигата

сподели

Српскиот интернационалец ги постигна последните 4 поени на мечот со Голден Стејт, со што му ја обезбеди победата на Сакраменто (106:110) против актуелниот шампион.

Во Европа, Богдановиќ беше познат по решавачките шутеви, а сега истото го прави и преку Океанот.