ПОЧЕТНА НБА (ВИДЕО) Андре Драмонд му го расипа ефектот на Бостон, Џејмс Харден несопирлив...

(ВИДЕО) Андре Драмонд му го расипа ефектот на Бостон, Џејмс Харден несопирлив и против Бруклин

сподели
Кајри Ирвинг и Ејвори Бредли

Центарот на Детроит постигна (личен рекорд сезонава) 26 поени со 22 скока, во победата на Пистонс кај Селтикс за вториот домашен пораз на екипата со најдобар скор во тековното првенство (108:118).

Брадата имаше 37 поени со 10 скока и 8 асистенции во победата на Хјустон против Бруклин (117:103). Во првата четвртина, Харден имаше 20 поени (5/5 тројки) кога замина на клупата на 1:28 до крајот на периодот, а гостите имаа 17 поени сите заедно.