ПОЧЕТНА НБА Вестбрук со нов трипл дабл влезе во историјата

Вестбрук со нов трипл дабл влезе во историјата

сподели

Расел Вестбрук уште еднаш потврди дека е еден од најдобрите кошаркари на денешницата во моментов, постигнувајќи нов трипл дабл во трилер натпреварот со Бруклин, на кој Тандер забележаа гостинска победа од 112-114.

Вестбрук со својот 108ми трипл дабл се искачи на третото место на вечната листа на кошаркари во оваа статистичка категорија.

 

Ол-Стар бекот сега е во потера по Меџик Џонсон (138) и Оскар Робертсон (181), кој се пред него на вечната листа.