ПОЧЕТНА УЛЕБ (ВИДЕО) Бо МекКејлеб немаше да го промаши ова, што се случува со...

(ВИДЕО) Бо МекКејлеб немаше да го промаши ова, што се случува со Партизан???

сподели
фото: Starsport, b92

Најславната српска екипа во поновата историја на оваа земја, се наоѓа во катастрофална финансиска и резултатска ситуација. Последниот пораз во УЛЕБ Еврокупот (98:101), 8-ми во низа, е најдобра илустрација за претходното тврдење.

Патрик Милер, кој што беше еден од најдобрите поединци на натпреварот со француската екипа, во рамките на 9-то коло, промаши положување што најверојатно ќе значеше победа, зашто беше во последните секунди од мечот при еден негатива.

Аплицирајте веднаш за

Ова, немаше да им се случи на Бо МекКејлеб, Таренс Кинси и другите…