ПОЧЕТНА НБА Бостон го подобри најдобриот скор во Лигата

Бостон го подобри најдобриот скор во Лигата

сподели

Кајри Ирвинг постигна 36 поени, Ал Хорфорд додаде 21 со 8 скока, Маркус Морис имаше 17 поени во триумфот на Селтикс против упорната Филаделфија, 108:97.

Ова беше 5-ти натпревар за новата прва ѕвезда на најтрофејната франшиза, со 30 или повеќе поени, во неговата прва сезона во новиот дрес.

Домаќинот се врати на победничките патеки по поразот дома од Детроит, сега има резултат 19 победи и 4 загубени средби.