ПОЧЕТНА Евролига Богдановиќ пречекан како крал во Истанбул

Богдановиќ пречекан како крал во Истанбул

сподели
фото: Fenerbahce

Екипата на српскиот интернационалец не успеа да избори пласман во постсезоната во НБА лигата, па тој го искористи моментот да допатува во градот што го обожава, за време на елиминациските натпревари во 1/4 финалето во Евролига.

https://twitter.com/EuroLeague/status/1118216501557854209

Богдан Богдановиќ е Бог во Истанбул, меѓу навивачите на Фенербахче, кои што го пречекаа со бурни овации, а и медиумите искористија момент да дознаат нешто повеќе за новиот живот на кошаркарскиот суперстар.